Sleva!

Pohádkové mandalky 2 – Příběh včelky Alky

140,00 

Poštovné: 84,00 Kč  Zásilkovna – Jiní dopravci

 

Lucie HROCHOVÁ

Nakladatelství: Bhakti

EAN: 9788087074251
ISBN: 978-80-87074-25-1

 

STÁHNĚTE SI MANDALU

 

Skladem

Možnosti plateb:

karty

dobirka  

 

Pohádkové mandalky 2 - antistresové omalovánky

Ve druhém pokračování - Pohádkové mandalky 2 - antistresové omalovánky, se v poutavém příběhu seznámíte s včelkou Alkou. Setkáte se v něm se skřítky, vílami, a jinými pohádkovými bytostmi (a seznámíte se s každodenními včelími povinnosti). 
Jak asi dopadl první výlet mimo úl? S Alkou prožijete mnoho dobrodružství, a z pohledu malé včelky se podíváte, jaké ovoce nese každodenní práce. 

Během čtení ztvární děti svou fantazii do mandal, čímž rozvinou svou tvořivost a intuici.

Příběh včelky Alky je pěknou pohádkou, je také skvělou zábavou pro děti, které milují dobrodružství, ale také inspiruje k pracovitosti.

První díl Pohádkových mandalek naleznete i s poutavým příběhem o Haničce zde.

 

Pohádkové mandalky 2 - Příběh včelky Alky - úryvek z knihy

Když měla poprvé včelka Alka vylétnout z dutiny, byla z ní už opravdu dospělá včela. Než však tento slavný den nadešel, pilně doma pomáhala ve velkém včelím společenství. Nejdůležitější ze všech je zde královna. Matka všech včel. Jejím úkolem je den po dni, minutu po minutě klást do voskových komůrek malinká vajíčka. O všechno ostatní se starají včely. Ty mladé, pečují o včelí miminka. Z každého vajíčka, které královna naklade, se po pár dnech vylíhne larvička – včelí miminko. Mladé včelky miminka krmí a když dorostou, včely larvičku uspí a komůrku uzavřou. Za několik dní se z komůrky začne klubat nová mladá včelka. Hned jak jí oschnou křídla, zapojí se v úlu do práce. I s Alkou to bylo stejné. Nejprve jako hodně mladá pracovala jako krmička malých miminek, pak se zapojila do družiny kolem královny. I tu bylo potřeba při kladení vajíček krmit, připravovat pro ni komůrky vhodné pro kladení, někdy ji umývat a ochlazovat máváním křídel.

Další prací, kterou se v úlu naučila, bylo stavění nových pláství. Ach to bylo krásné a zajímavé. S kamarádkami stavitelkami sestavily plán, co a jak budou stavět a pak ze svých nožiček odlupovaly plátky vosku, které spojovaly do pravidelných šestibokých komůrek. Pěkně jednu vedle druhé.
Komůrky k sobě těsně přiléhaly a vytvářely plást. Těmi se postupně zaplňovala celá dutina. Do nových komůrek v plástvích pak královna bude klást vajíčka nebo budou zaplněny medem. Ale to už nebyla Alčina starost. To byl úkol zase jiných kamarádek.

A dnes konečně poprvé poletí ze stromové dutiny ven. Je třeba pozdravit životodárné Slunce, matku Zemi a zapojit se do krásného úkolu sběru sladké šťávy - nektaru z květů. Alka se opatrně přiblížila k otvoru, kterým dovnitř pronikala silná záře světla. Byl zde velký shon. Včely tudy rychle vylétaly, jiné se vracely s plnými váčky sladké šťávy a některé i s košíčky květového pylu na nožkách. Ze šťávy mladé včely udělají med, jako zásobu pro dny, kdy nebudou moci venku létat. I to Alka už dobře znala.

Další informace

Hmotnost210 g

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pohádkové mandalky 2 – Příběh včelky Alky“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *