Jak udělat zázrak? Použijte vděčnost, která je klíčem, a je velmi mocnou silou.

Dělat zázraky je v lidské povaze. (Už jen to, že čtete tento článek na svém počítači, je malý zázrak. Pro člověka 19. století by byly dnešní vymoženosti těžko popsatelné – pokud vůbec.) Když zázraky dovedou uskutečnit někteří lidé, znamená to, že se jedná o určitou schopnost, kterou máme ve své „výbavě“ všichni. Někteří více, jiní méně rozvinutou. Jejím základním kamenem je však vděčnost.

Pokoušíte-li se být vděční a nefunguje to (nedaří se vám dostatečně naladit (se), soustředění vám pořád utíká jinam a očekávaná energie nikde. Pak si nejspíš neumíte poradit s vnitřním konfliktem mezi nároky, které na vás klade okolí a tím, co opravdu chcete vy sami. Vyřešit to jde docela snadno. Vybarvováním Mandal vděčnosti.

Něco málo o vděčnosti

V knihách a ve slovnících se o vděčnosti dočtete, že je to projev uznání, pocit nebo vědomý postoj za něco, co jste obdrželi nebo obdržíte.

Vděčnost je vnitřním zdrojem naší energie, který dělá zázraky.  Jak ale cítit vděčnost, když nás všichni a všechno kolem přesvědčuje, co nám v našem životě chybí, co potřebujeme, jak máme vypadat, kolik vážit, jakou konfekční velikost nosit, jaké oblečení nosit, abychom byli „IN“. Kam jet na dovolenou, jaké auto nám dodá pocit svobody, jak by se měl chovat partner apod. V důsledku toho je zcela normální, že se cítíme nespokojení…

Ze života

Také jste se někdy setkali s lidmi nebo jste o nich četli, kteří říkali něco ve smyslu: „buďte vděční a váš život se změní?“

Když si začnete opakovat věty typu: Jsem vděčná za to, že mám kde bydlet (a přitom jste vnitřně naštvaní, protože jste namačkáni se dvěma dětmi v malém bytě a nejste schopni vydělat na dům či větší byt). Spíš než pocit vděčnosti ve vás stoupne hladina vzteku a pocit frustrace. Nebo si budete říkat „jsem vděčná za své krásné, štíhlé tělo“ a pak si ráno stoupnete před zrcadlo a vidíte ty špeky …  A  zase cítíte vztek, nebo  to raději nekomentujete. Takové „cvičení“ má pak přesně opačný účinek a v tom lepším případě vůbec nepomůže.

A kde je ta vděčnost? Jak ji tam nacpat, když má podle tolika úspěšných lidí moc měnit naše životy.  Co mám udělat, aby mi fungovala?

Vděčnost je pocit, který „nesídlí“ v hlavě. To znamená, že ji především potřebujeme cítit. Jen o ní přemýšlet, přesvědčovat se a utvrzovat se o ní rozumem, nestačí. A k pocitům se dostaneme přes malování mandal, které umí rozum „vypnout“.

 

Dále se dočtete postup, jak dosáhnout tohoto stavu s Mandalami vděčnosti.

Najděte něco, za co tu vděčnost cítíte nebo si vzpomenete na situaci ve svém

životě, za kterou jste rádi (narození dítěte, byli jste zamilovaní, prožili jste krásnou dovolenou, dostali jste vysokoškolský diplom, ale i drobné okamžiky, kdy vás partner vezme na romantickou večeři, dítě vám skočí kolem krku, nebo když relaxujete ve vířivce. Jsou to momenty, při kterých se cítíte dobře, a tady vám vděčnost za ně půjde úplně sama. Vezměte pastelku a ty pocity díků za tyto malé či velké radostné chvilky předejte do mandaly. Tuto mandalu si pak můžete vystavit, aby vám připomínala, že jsou ve vašem životě momenty, za které cítíte vděčnost. A čím více budete malovat, tím více budete pocit vděčnosti v sobě zesilovat, vybavovat si stále více momentů, které prožíváte rádi. Přirozeně pak budete přitahovat více situací a momentů, za které můžete být vděční. A váš život ROZKVETE, protože budete více času věnovat pocitům vděčnosti, než pocitům nedostatku.

Mandaly vděčnosti volně navazují na Mandaly odpuštění, které se právě vyřešením vnitřního nesouladu zabývají. Mandaly vděčnosti fungují zcela opačně – již se nezabývají problémy, ale umocňují vaše převažující pocity. Jelikož se oba komplety doplňují a násobí výsledky, naleznete zde zvýhodněné dvoubalení – MANDALY VDĚČNOSTI + MANDALY ODPUŠTĚNÍ.