Close

Meditace pro děti – když nechtějí spát

meditace pro děti

Meditace pro děti – některé děti lépe reagují na „modernější“ přístup k meditacím, kde se využívají obrazy vesmírných lodí a vnějšího vesmíru. Jenny Dentová, napsala pro svého devítiletého syna následující meditaci, když zjistila, že na její obvyklé meditace s anděly a zahradami světla nereaguje. 

Začátek

Čas: úsvit nového věku
Místo: tichý koutek na Zemi
Poslání: Dolétnout k nejjasnější šesticípé hvězdě
Účel: přinést zpět na Zemi kouzelné léčivé světlo Boží, které se na této hvězdě nalézá 

Příprava na vesmírný let: 

Týdny a dny trpělivé práce…kdy se naše pozemské tělo učí tomu nejtěžšímu – disciplíně! Sedět v klidu, soustředit se jen na jednu věc (naprogramovat počítač, aby našel nejjasnější šesticípou hvězdu).
Oblékání skafandru (světelného těla).
Posaď se v tichém koutku… uvolni své pozemské tělo, seď rovně, aby tvá životně důležitá cesta do vesmírné lodi byla přímá a čistá (vyšší já). 
Připojení dýchacího vybavení:
Začni pomalu, dýchej zhluboka, soustřeď se na to, že vdechuješ Boží světlo – magickou Boží pohonnou hmotu (která vypadá jako malinký plamen v srdci).
Vstup do vesmírné lodi (zlatý kužel světla): Plameny jsou větší a větší… vejdi rovnou dovnitř. Jsi v bezpečí a jsi silný.
Odpočítávání posledních minut do startu: Nastav v počítači správný kurz – místo určení: NEJJASNĚJŠÍ HVĚZDA…
(představ si obrovskou hvězdu nad hlavou a velký paprsek světla, který se dotýká onoho malého plamínku…) 5…4…3…2…1…. START! 

Když vstupuješ do nebeského prostoru, rozezní se hudba. 

CESTA: S počítačem naprogramovaným tak, aby našel nejkratší cestu k nejjasnější HVĚZDĚ, neztrácíš zbytečně čas. Vesmírná loď se nechce dostat mim kurz, do blízkosti divných temných planet ani se nechce dostat do vlivu zemské přitažlivosti. (Nehrozí zde žádné nebezpečí od vesmírných bytostí putujících se Mléčnou dráhou).
Místo určení: Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr… nahoru, nahoru za světlem.. Není tu nic, než světlo…. Vše je světlo… vrrrrrrrrrrrrr, drum… Přistáváme.. Vše je světlo, Láska, radost… auuuuuuum
Čas již není, jen věčnost… drummm
POVOLÁN DO SLUŽBY: Píp, píp, píp… nebeský počítat připomíná účel této mise… světlo není jen pro tebe, je pro všechny na Zemi.
Přepnout na laserové paprsky… Namířit je dolů na Zem. Sledujte, jak ten jasný proud světla zmizí v temnotě… Jeho světlo rozzáří lásku a naději v srdcích mnoha lidí… Mise splněna… mise splněna…

Cesta domů

Příležitost cestou domů navštívit některá nebeská místa – planetu nezvyklé krásy (věčná zahrada ducha), kde tě vítají přátelští obyvatelé (přátelé a milovaní lidé z tvého duchovního světa).
Jeden obyvatel je velice blízký – Učitel, vesmírný instruktor. Vysvětluje ti úkol. Počítač je přeprogramován pro cestu zpět na Zem. Hvězda svítí v tvém srdci. Loď má nyní na palubě dostatek zázračné pohonné hmoty.
Příručka hvězdné mise leží před vámi

Přistání

Než opustíš vesmírnou loď, zkontroluj všechny ovládací prvky. Utěsni je ochranným světlem, Přečti a nauč se nazpaměť příručku, paměť mise vymaž. 

Příručka hvězdné mise

Dětský astronaut (dítě světla). Postupujte tímto způsobem ve svém každodenním životě. Je silné díky světlu (Magická síla Hvězdy je s ním neustále a vyzařuje z jeho srdce na všechny ostatní). Myslí nejdřív na druhé a pak sám na sebe Je ke všem laskavé a všechny miluje (i zvířata) Ať se stane cokoliv, je klidné a tiché (protože ví, že nebeský počítač nechybuje). A než něco řekne, pořádně si to rozmyslí. 

A co dál?

Po meditaci se zeptejte dětí na jejich zážitky nebo je nechte nakreslit, co viděly. Meditace může být něco, čeho se může účastnit celá rodina, aby díky ní všichni jasněji a plněji ucítili láskyplné rodinné pouto. 

 

Uvedená meditace pro děti je z knihy Modely lásky od Joyce a Barryho Vissellových.
Celou meditaci si můžete stáhnout ve formátu mp3.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *