Vztahy se v karanténě dramaticky zhoršují, mnohdy i rozpadají – a to jak s partnerem a dětmi, tak i sám se sebou.
V karanténě se denní činnosti ženy scvrknou jen na zajištění provozu domácnosti (vaření, praní a žehlení, úklid, děti…).

Pro většinu žen – to vskutku – není příliš motivující. Naopak se po čase cítí více frustrované, protože se nemůžou věnovat „venkovním“ aktivitám.
Pak ještě zůstává počítač, mobil a televize jako zdroj spojení se světem, s přáteli, s širší rodinou a způsob, jak s nimi udržet alespoň nějaký kontakt.

Co se všemi médii však šíří jako lavina, jsou další zákazy, omezení, nařízení, a s nimi je spojen strach, nejistota, rezignovanost, apod, což jsou jen různá slova pro stres. Ten tak narůstá geometrickou řadou a poškozuje zdraví.

Jelikož stres nevidíme ani neslyšíme (registrujeme jen jeho důsledky – např. křik, pláč, rozvod, nehodu), ale dokážeme ho cítit sami na sobě (ty nepříjemné pocity po těle), je stres nefyzické podstaty.
Možnosti, jak uvolnit stres, se vlivem nejrůznějších opatření výrazně omezily.

Naše mandaly uvolňují stres velmi rychlým způsobem přímo z této nefyzické roviny.

Po malování si u sebe všimnete:

  • zmírnění stresu a snížení jeho intenzity
  • nebo úplné odstranění stresu
  • zlepšení nálady
  • věci se budou zdát jasnější, jednodušší

Pak už se nebudete cítit, tak špatně – naopak. Budete se cítit mnohem lépe 🙂

Odstranění stresu doslova strhává „klapky“ z očí v podobě zaměření se na problémy a na neshody. Začnou se vynořovat možnosti a řešení, která díky stresu dříve nebyla dostupná. Svět se jakoby „mávnutím kouzelného proutku“ zázračně změní a uvidíte ho z jiné stránky.

.