Close

Jak na sebevědomí? Chci se cítit a chovat jistě.

sebevědomí

Sebevědomí – kde ho můžu koupit? 1 kilo, prosím.

Kde bychom jej získali? Že by samo od sebe? Při narození?
Možná určitou dávku sebevědomí máme na startu, …ale dál většinou už jen ubývá…
Kde bychom sebevědomí získali, když všude o něj spíš přicházíme – ať už doma, ve škole, ve sportovním či uměleckém kroužku, v práci.

Také se ti někdy honí hlavou věty typu “nikdy nic neudělám pořádně, to nemůžu dělat, tohle mi nikdy moc nešlo, na to jsem úplně levá, na tohle nemám vzdělání, talent apod.” Máš pocit, že ti chybí dostatek sebevědomí? Všechno, co o sobě říkáš, je něco, čemu jsi uvěřila, co ti říkali…

To, že se pak cítíš blbě, provinile, máš deprese, přejídáš se, nebo máš jiné podobné neduhy, je zcela normální. Podle průzkumu to tak nějak má drtivá většina lidí.

Uvěřila jsi tomu, že nejsi dokonalá a nemáš žádnou nebo jen malou hodnotu. Když se ti podaří alespoň na chvilku vypnout tento vodopád myšlenek, ve svém nitru ucítíš, že těmto nesmyslům ani nevěříš. Ale jak tyto omezující a kritizující myšlenky zastavit? Užasnou formou je malování. Vracíš se ke své dětské přirozenosti a vypínáš tím právě tu část mozku, která tě stále hlídá a omezuje.

Snadné řešení

Mandala je obraz, který tě dokáže vtáhnout do sebe, právě do toho nitra, kde na tebe negativní myšlenky, negativní hodnocení sebe sama, nemají vliv. Můžeš tak alespoň chvilku udržet myšlení v klidu a objevovat v sobě kreativitu a tvořivost, která je v každém z nás. A s pravidelným malováním zjistíš, že se ti objevená tvořivost odráží i v běžném životě. Přijdou neotřelé nápady, problémy řešíš s větším klidem, protože objevuješ tvořivá řešení. A to vše díky tomu, že na chvilku vypneš přemýšlení – takovou jednoduchou a hravou formou relaxace.

Pokud chceš změnit mínění o sobě, vyzkoušej Mandaly sebevědomí a uvidíš, že se za pár minut budeš cítit mnohem lépe. Po vybarvování těchto speciálních mandal pocítíš příliv sebejistoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *